دست چپ و راست شریک شدن! پلو خوردن به دست راست افتاد؛ کوون شستن به دست چپ!

مدتی نبودیم ببینید این جا را چه غباری برداشته. اُوهّوو اُوهّوو... خب، بساط خربگیری مان را؛ اوه نه، عذر تقصیر از سلطان، بساط نمدمالی مان را دستمالی بکشیم و برقی بیندازیم و سراغ بگیریم کسی را برای دراز کردن و مالاندن!

فی المجلس و حیّ و حاضر، سلطان صاحبقران هستند دیگر. تا یک بدبخت دیگری یافت کنیم و ترتیب خودش و خاندانش را بدهیم. یعنی نمدمالیش کنیم غلنجش را بشکنیم احساس فراغت و سبک بالی بِش دست دهد!

می گویند ناصرالدین شاه هوس مسافرت به سر مبارک شان زده بود. السَّنه ی دوازده هجری، الیوم سیزده، روز پنج شنبه. فرمود طیّاره بیاراستند ( منظور درشکه است! ) و خدم و حشم در رکاب حاضر گردند و، ساعت هم که سعد بود، همه ی اوضاع هم در کنترل ید با کفایت سلطان و باقی رفقای استخباراتی!

طیّاره به پرواز آمد. خلبان نفوذی بود، سر طیاره را کج کرد سمت بلاد کُفر، و در فرودگاه قوم یهود نشست. کریم شیره ای طبق معمول و مرسوم وبال گردن و آویزان سلطان بود. از شیشه بیرون را دید. خوش خوشانش شد، خندید. قبله ی عالم سرش یشر کشید که: پدرسوخته تووی این اوضاع خنده ات برای چیست یا کیست؟! کریم گونه گل انداخته گفت: تشدُّقت تون، شمام یه نیگا بنداژین خوش خوشان تر می شوید. ناصرالدین شاه نیم نگاهی بیرون انداخت. و به آنی نیش از بناگوش ش بیرون زد!

بیرون، در محوطه ی فرودگاه، رییس قوم یهود خوش حال و دست ها باز به استقبال رییس قوم... کجا را بگویم تا نیامده نسخه ی خودمان و کارگاه را نپیچند این برادران استخبارات؟!... رییس قوم ایران! ( زرشک! ). سلطان از پله کان طیاره با تبختر و نیش باز، پایین شد و در آغوش نتانیاهو! فروو رفت... راوی می گوید از آن زمان تا حال، سلطان از آغوش رییس قوم یهود بیرون نیامده. حتمن جایش خوش بوده دیگر!

ناصرالدین شاه ارادت خاصی به ایشان داشت. این است که در نهایت در او ذوب شد!

نمدمال  

/ 23 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تهمینه

سلام پس شما طنز هم می نویسید!!!!

ابوالفضل

سلام دوست من.آپ جالبی بود.وبلاگ من هم منتظر قدمهای گرم شماست فقط نظریادتون نره[قلب]

صبا

ما هم مج ذوب! شما شدیم .سلام :)

فرزاد رنود

سلام دوست عزیز "آرمود" با یک کار تازه آپه خوشحال میشم از نظراتت استفاده کنم

هما

برای فهمیدن جالب ترین موضوع رو نوشتی.

esperanza

واقعا که این ناصر خان بغل خیلی دوست داره. :)

یلدا

سلام نمد مال جان خوبید؟عرض ارادت و احترام . آقا جان نثاریم

سارا

سلام,وبلاگ جالبی دارید-به وبلاگ منم سربزنید. من تو وبلاگم روشی و به شما آموزش میدم که اگه بهش عمل کنید میتونید از زمانی که در اینترنت سپری میکنید درآمد خوبی داشته باشید-منتظرتون هستم,مطمئن باشید پشیمون نمیشید.