جون ِ تو جونه، جون ِ دیگرون بادمجون؟!

چراغ هیشکی تا صُب نمی سوزه !

 

ناصرالدین شاه به نمدمال بخت برگشته رخصت  ِدوباره دادن، و اول هم خودشون تشریف آوردن روو تخت مُرده شوور خونه [ ببخشید. منظور، همون تخت نمدمالیه. لطفن سوسه نیایید و نون زن و بچه مونو خون نکنین! ] دراز شدن، منتظر مشت و مال.

این جلسه رو بذارید محض احتیاط، کاری به کارشون نداشته باشیم. کمی برا خودشون استراحت کنن، خوابای خوش سرخ و سفید وسبز هم ببینن تا بعد.

***

بذارید یه حکایتی براتون بگم که اصلن؛ و به علی و به جد بزرگم قسم که هیچ ربطی به سلطان نداره!

می گن: زنی که نُه [ 9 ] شوهر نموده ( این طور هم میشه خوند: 9 شوهر رو نموده ! )، همه را به گور کرده بود، کنار بستر شوهر آخرین اَش که به حالت احتضار افتاده بود نشسته، به تظاهر مویه سرداده، پرسید: بعد از خودت مرا به که می سپاری؟ شوهر جواب داد:

به قُرُمساق یازدهمی!

***

چه کنیم دیگه. فعلن ترس ِ جان و مان و خاندان داریم، بی رنگ و بو می نویسیم. شما خودتون بهش رنگ بزنید، رووش بو ( ! ) بپاشین. شاید از توش چیزی درآد ( ! )

تصدقتون

نمدمال

هرنه 

/ 20 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مزنا

سلام نمد مال جان . دستت درد نکنه تو این اوضاع خراب و حال گرفتگی ها بازم ممنون که یه مطلب بی طرف نوشتی[چشمک] هر چی بنویسی بی رنگ بو و با رنگ بو بدون منظور با منظور ... به هر حال ما خواننده ایم . البته استغفراله فکر نکنید از اون خواننده ها می گما ... نه از این خواننده ها[متفکر]

هدیه

از حکمت سلاخان کسی نمی آید بگوید :" ما میخواهیم سلاخی شان کنیم" این گفته صورت خوشی ندارد فقط کافیست با تاسف بگویند: " کسی حق ندارد با آنها بد رفتاری کند" عبارتِ " آنها که آدم نیستند" نیز طنین کهنه و منسوخی دارد و هیچ نیازی به آن نیست بلکه تاثیر این جمله به مراتب بیشتر است: "آن ها مثل من و تو نیستند" چه نیازی به سوگند خوردن به مرگ و نابودی شان تنها کافیست سرو شانه تکان بدهیم و بگوییم: "آنها فقط یک زبان را میفهمند" آنگاه خود به خود نوبت سلاخی کردنشان میرسد! ((اریش فرید)) این خانم نامشون ترانه موسوی نبود؟

کاکه تیغون

هنوز هم در وبلاگستان هستید؟ ما که نمی بینیم!

رجب بذرافشان - ساری

سلام القصه چنین است همان که مد نظر بود شد بعد از این هم به همین منوال شما خوبید! یا علی

ساقی

سلام همینطوره.... مقدم قلم تان سبز رواق کارگاه تان نورانی دل بیدارتان بی درد ارادت منو پذیرا باشید [گل][گل][گل]

خانم ثابتی

حالا شما چرا اینقدر ترسیدید که جدول ضرب یادتون رفته.[زبان] می گم این دهمی اگر از جناح خش و خاشاک بوده که به حسابش نیاوردید زودتر بفرمایید تا ما هم دستمان را ببریم سوی کائنات و بگوییم Where is DAHOMI